מה זה מגני הים?

sap

הים והחופים בישראל נתונים תחת איומים רבים, ביניהם: בנייה על החופים, התרחבות עסקים בחוף, התנהלות לא סביבתית של הקידוחים בים, השארת פסולת על החופים, זיהום הים ממקורות שונים ועוד. כחלק מההתמודדות עם איומים אלה ייסדה עמותת צלול, העוסקת מאז 1999 בשמירה והגנה על הים, החופים והנחלים בישראל, את "מגני הים" – רשת פעילים מתנדבים בה חבר כל מי שחשוב לו לשמור על הריאה הכחולה שלנו.

מטרת "מגני הים" היא להגביר את המודעות הציבורית לצורך בשמירה על הים וחופיו ולעודד את הפעילות הציבורית להגנה על הים. כלומר, הגברת המאבק כנגד הגורמים האחראים לזיהום הים ושמירה על הים שלנו בריא וטבעי גם למען הדורות הבאים.

הפעילות מאגדת קהלים שונים מכל חלקי הארץ במגוון רחב מאוד של גילאים. בין החברים ב"מגני הים" ניתן למצוא בעלי ספינות, יאכטות וסירות, דייגים, צוללנים, שחיינים, גולשים, חברות עסקיות ועוד, שהמשותף לכולם הוא אהבת הים והדאגה לשלומו.

הפעילות במגני הים עשירה ורבה והחברים תורמים ע"פ יכולתם ובהתאם לכישוריהם האישיים והמקצועיים:  סיירות הסברה בחופים במהלך הקיץ, פעילויות הסברה בבתי ספר, ייזום אירועים חווייתיים להעלאת המודעות, המשך בפעילויות ניקיון חופים, השתתפות באירוע מחאה, איתור ודיווח על מחדלים סביבתיים בים, וגם סיוע בצילום, גרפיקה, יצירת חומרי הסברה, הפקת סרטוני הסברה, גיבוש תוכניות חינוכיות ע"י אנשי חינוך, ייעוץ משפטי וכד'.

תוצאת כל הפעילות היא איגום משאבים, איסוף ידע, מיגור  של המפגעים הסביבתיים, הגברת המודעות על הצורך בשמירה על הים ויצירת כוח ציבורי משמעותי בעל השפעה על מובילי המדיניות, במטרה לגרום להם להבין כי מדובר בנושא הקרוב ללבו של ציבור גדול בארץ.

הייחוד הוא באיחוד! רוצים להצטרף ל"מגני הים" ולעזור לעמותת צלול במשימת השמירה על הים, החופים והנחלים? הקליקו כאן