המהפכה מתחילה: מציפים את הארץ בשלטים – "גונבים לנו את הים"

 

הים כמו שאנו מכירים אותו נמצא בסכנה. אנו זקוקים לעזרתכם בקמפיין שטח למניעת גניבת הים והחופים. הציפו את הארץ בשלטים "גונבים לנו את הים" והעבירו מסר ברור של התנגדות ציבורית למהלכים המסוכנים שמתכננת הממשלה.

איך אתם יכולים לקחת חלק?

לתלות שלט על המרפסת שלכם (רצוי בעיר חוף וברחוב הומה). השלט יגיע אליכם באמצעות מתנדב, שגם יעזור לכם לתלות (אם יש צורך), ספרו לחבריכם, למכריכם ולקרובי משפחה, סייעו לנו בחלוקת שלטים ותרמו לנו, כדי שנוכל להפיק עוד ועוד שלטים.

איך מצטרפים?

לוחצים כאן וממלאים טופס. השליח יגיע עד אליכם.

הסיבות למחאה:

הממשלה דוחה את הסדרת ותיקון חוק החופים ובכך מפקירה אותם בידי כרישי הנדל"ן שיבנו עליהם אלפי יחידות דיור ובתי-מלון.

במקביל, מקדמת הממשלה את "חוק אזורים ימיים", שבמקום להסדיר את הפעילות בלב ים, מפקיר את הים בידי משרד האנרגיה וברוני הנפט.

הצטרפו אלינו עוד היום, בדרישה לתקן את חוק החופים ולהבטיח חוק אזורים ימיים הדואג לאינטרסים של הציבור ושל הסביבה, ולא של כרישי הנדל"ן והטייקונים.

אסור לאפשר בניה פראית בחופים והפקרת הים!

תיקון לחוק החופים – חוף הים זה לא נדל"ן

הקואליציה, בהוראת הממשלה, הפילה את התיקון לחוק החופים, המחייב בחינה מחודשת של כ-50 תכניות בניה בחופי ישראל שאושרו לפני 2004, מחוף אכזיב ועד זיקים. הדיון המחודש נועד לבחון את התכניות במבחן חוק החופים, המגביל את מרחק  הבנייה מקו המים. אי-אישור החוק מעניק לכרישי הנדל"ן את החופים שלנו במתנה כדי שיבנו עליהם דירות לעשירים ובתי מלון.

אנו דורשים: לאשר את תיקון החוק. החופים הם שלנו ויש לנו זכות ליהנות מהם.

חוק אזורים ימיים – מסכן את הים

הממשלה מקדמת בימים אלה את "חוק אזורים ימיים", שנועד להסדיר את פעילות המדינה במים הכלכליים של ישראל, בעומק הים, איזור פעילות אסדות הקידוח. החוק המקודם יעניק למשרד האנרגיה סמכויות בלעדיות ויצמצם את המשרד להגנת הסביבה לתקן יועץ בלבד. בנוסף, החוק מונע ועדות תכנון ושקיפות, כפי שמקובל בניהול תקין ביבשה. החוק מונע פיקוח סביבתי הולם באסדות הגז והנפט, ועלול להמיט אסון על הסביבה הימית של כולנו!

אנו דורשים:

  1. מעמד שווה למשרד להגנת הסביבה, לזה של משרד האנרגיה, עם זכות וטו במקרה של סיכון חמור.
  2. הפרדה בין הרישוי שבאחריות משרד האנרגיה, לבקרה הסביבתית שבאחריות המשרד להגנת הסביבה.
  3. זכות ערעור לציבור ויידוע במקרה דליפה של למעלה מחמש חביות.
  4. הגדרת שמורות ימיות להגנה על שטחי טבע.
  5. הרחבת הועדה לשמירה על הסביבה החופית (ולחו"ף) לועדה לשמירה על הים והחופים.
  6. תכנון הים תחת סמכות המועצה הארצית והשלמת תוכנית מתאר לים בתוך שנתיים.
  7. הקמת ועדה מדעית מייעצת למועצה הארצית.

הצעת החוק, משמעותה הפקרת הים לידיהם של טייקונים. אנו דורשים שלא לאשר את הצעת החוק ולהחליפה בהצעת החוק של "צלול" המונחת על שולחן הכנסת.